بیانیه کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه شهید بهشتی در پی اهانت به قرآن کریم

10776 بازدید

در پی اهانت به قرآن کریم، کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه شهید بهشتی در بیانیه این عمل شنیع را محکوم کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 «يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ»

«ﻣﻰﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﻧﻮﺭ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﺎ دهان‌هایشان ﺧﺎﻣﻮﺵ ﻛﻨﻨﺪ؛ ﺩﺭﺣﺎلیکه ﺧﺪﺍ ﻛﺎمل‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﻧﻮﺭ ﺧﻮیش ﺍﺳﺖ. هر چند ﻛﺎﻓﺮﺍﻥ را ﺧﻮﺵ نیاید.» (سوره صف، آیه 8)

»كُلَّمَا أَوْقَدُوا نَارًا لِّلْحَرْبِ أَطْفَأَهَا اللَّهُ» «ﻫﺮ ﺯﻣﺎﻥ ﺁتشی برﺍﻓﺮﻭﺧﺘﻨﺪ، ﺧﺪﺍ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺧﺎﻣﻮﺵ ﻛﺮد.» (سوره مائده آیه 64)

 بار دیگر هتک حرمت به قرآن کریم در یکی از کشورهایی که شیپور آزادی بیانشان گوش دنیا را کر کرده و صدای آزادی آزادیشان دائما به گوش می ‏رسد، نشان از تهی بودن محتوا و پوچ و هیچ بودن شعارها و حقیقت‌شان است. این تلاش‌های مذبوحانه جز در اثبات حقانیت قرآن و هیچ بودن خودشان کاری از پیش نمی‌برد...

حال ما خانواده قرآنی دانشگاه شهید بهشتی محکم و یک صدا نفرت خود را از این عمل قبیح و برائت خود را از عاملان آن بلند فریاد می‌زنیم. «و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَیَّ مَنقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ » (سوره شعرا، آیه 227)

 و نیز از این فرصتی که دشمن قرآن، خود برپا کرده و توجه چشم‌ها را به سوی قرآن جلب کرده، استفاده می‌کنیم و قلب‌های پاک سراسر جهان را به شناخت قرآن و ملحق شدن به شفا و رحمت آن فرا می‌خوانیم. «وَنُنَزِّلُ‌ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ وَلَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إِلَّا خَسَارًا» «ﻭ ﻣﺎ ﺍﺯ ﻗﺮﺁﻥ ﺁﻧﭽﻪ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺆﻣﻨﺎﻥ ﻣﺎﻳﻪ شفا ﻭ ﺭﺣﻤﺖ ﺍﺳﺖ، ﻧﺎﺯﻝ ﻣﻰ‏‌ﻛﻨﻴﻢ ﻭ ﺳﺘﻤﻜﺎﺭﺍﻥ ﺭﺍ ﺟﺰ ﺧﺴﺎﺭﺕ ﻧﻤﻰ‌اﻓﺰﺍﻳد.» (سوره اسراء، آیه 82)

 

 کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه شهید بهشتی

 

 

                                                                                                                                  

میتوانید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید: