حضور 26 واحد فناور در فن نمایشگاه پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی

8045 بازدید

فن نمایشگاه پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با هدف تعامل و هم افزایی واحدهای فناور با دانشگاهیان، ۲۵ اردیبهشت ماه 1402 با حضور دکتر رضايى فر، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دكتر آقاميرى، سرپرست دانشگاه شهيد بهشتى، دكتر مسعودى، سرپرست پارك شهيد بهشتى و جمعى از مديران و دست اندركاران حوزه فناوری و نوآوری در محل دانشگاه برگزار شد.

در این رویداد از مرکز نوآوری دانشکده علوم زمین و مرکز گوهرشناسی نیز بازدید به عمل آمد و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در تولید و رشد بلورهای مصنوعی، ساخت دستگاه های آنالیز و پایش کیفیت آب‌های زیر زمینی و توسعه فناوری های نوین در بخش اکتشافات نفت ارایه شد.

در این فن نمايشگاه، 26 واحد فناور در حوزه های متنوع از جمله برق، فناوری اطلاعات،علوم دریایی،صنایع نفت و گاز، روانشناختی، صنایع خلاق، ضمن ارائه محصولات و خدمات خود به بازدیدکنندگان درباره ظرفیت‌های موجود برای جذب کارآموز صحبت کردند. در کنار امکان جذب کارآموز، ثبت‌نام در بوتکمپ ها و کارگاه های آموزشی به منظور توانمندسازی جهت اشتغال و کارآفرینی از اهداف اصلى برپايى این نمایشگاه بود.

در حاشیه این نمایشگاه از علاقمندان و صاحبان ایده برای حضور در طرح نوآی۲ ثبت نام شد. نوآ۲ با تاکید بر ایجاد انگیزه، نشاط، هم‌افزایی، آموزش و مشاوره نوآوران و کارآفرینان در جهت خلق شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در مراکز نوآوری دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان و خلاق و پذیرش تیم‌های نوآور دانشجویی و تیم‌های فناور با تکیه بر این مهم از ایده های جذاب و نوآورانه استقبال می‌کند.

آشنایی دانشجویان و اعضای هیئت علمی با واحد مشاوره پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از دیگر بخش‌های این نمایشگاه بود. مشاوره در زمینه راه‌اندازی و همکاری با واحدهای فناور، کارورزی و کارآموزی در شرکت ها، استفاده از طرح دستیار فناوری و رویدادهای کسب و کار، همکاری با مراکز نوآوری دانشکده و پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی و بهره مندی ازامکانات استارتاپ ها، بخش‌هایی از خدمات مشاوره ای این واحد هستند.

میتوانید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید: