اطلاعیه جدید

جستجو

مهمترین خبرها

دویست و دوازدهمین جلسه شورای دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد
دویست و دوازدهمین جلسه شورای دانشگاه شهید بهشتی به ریاست دکتر سیدمحمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه، شنبه 30 تیر 1403 در سالن پروین...
304 بازدید
یادداشت ویژه مدیریت امور شاهد وایثارگر به مناسبت 27 تیرماه، روز تجلیل از اسرا و مفقودان
مدیریت امور شاهد وایثارگر به مناسبت 27 تیرماه، روز تجلیل از اسرا و مفقودان یادداشتی به شرح زیر منتشر کرده است که در ادامه می...
67 بازدید
یادداشت ویژه دکتر مشرف به مناسبت 22 تیرماه، روز فناوری اطلاعات
دکتر مائده مشرف، عضو هیات علمی دانشکده علوم مهندسی و کامپیوتر به مناسبت 22 تیرماه ، روز بزرگداشت خوارزمی و روز فناوری اطلاعات،...
75 بازدید
به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی؛
سومین دوره آموزشی فرهنگی دانشجویان بین المللی برگزار شد
سومین دوره آموزشی فرهنگی دانشجویان بین‌المللی سراسر کشور به میزبانی دانشگاه شهیدبهشتی از 15 تا20 تیر ماه 1403 برگزار شد.   ...
250 بازدید

جدیدترین خبرها

دسته‌بندیهای خبرها

همایش جوانی جمعیت در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد

صفحه اصلی
همایش جوانی جمعیت در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد
  • 0 بازدید

 

همایش جوانی جمعیت، سه شنبه 12 تیر 1403 همزمان با روز مباهله پیامبر (ص)  در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی در این برنامه که دکتر آقامیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی، معاونان و مسئولان، برخی از اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان حضور داشتند، رئیس دانشگاه، روز مباهله را امتحانی در تاریخ بشریت خواند و به بانوانی که همه سختی ها را با عشق مادری به جان می پذیرند، تبریک و خداقوت گفت.

دکتر سید محمود آقامیری در ادامه گفت: کشورها را با پارامترهای مختلفی درجه بندی می‌کنند که یکی از آنها جمعیت است و کشورهایی که در این زمینه توانسته اند سرمایه گذاری کنند جزو جوامع پیشرو و موفق هستند. او گفت: در حالیکه جمعیت کشور هند یک برابر و نیم و چین 400 میلیون نفر افزایش یافت، کشورهایی مانند ژاپن، کره و برخی کشورهای اروپایی تقریبا رشد منفی را تجربه و با بحران پیری جمعیت مواجه شده اند.

وی افزود: خوشبختانه یکی از بیشترین کشورهای دارنده جمعیت جوان، کشور ماست که در حدود 30 میلیون جوان زیر 18 سال دارد و این فاکتور خیلی مهم است؛ مسئولان با تاسی از فرمان رهبری باید در حوزه جوانی جمعیت ، ریرساختهای لازم را مهیا کنند. به کسانی که در این مسیر پیام رهبری را دریافت و به آن عمل کردند، خداقوت و تبریک می‌گویم.

در پایان دکتر آقامیری ابراز امیدواری کرد که با گشایش اقتصادی در خانواده ها،  سال آینده جمعیت حاضر در این جشن دو برابر شود.

دکتر عبدخدایی مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان نیز در ادامه به مناسبت روز مباهله به حدیث کساء و روایتی از آیه تطهیر آنجا که امام حسن و امام حسین (ع) وارد منزل می شوند و حضرت زهرا(س) می گوید:« و علیک السلام یا ولدی و یا قره عینی و ثمره فوادی» اشاره و گفت: هر کدام از این عبارت ها، حدیث مفصلی دارد و من به عبارت انتهایی اشاره می کنم: «ثمره فوادی» یعنی میوه قلب من. ثمره حالت های روانی و درونی ماست. اگر بتوانیم حالات درونی‌مان را آرام کنیم قطعا فرزندان نیز متاثر از آن حالات خواهند بود.

 او گفت: قبل از اینکه در تربیت فرزندان مان بکوشیم در حالات درونی مان کار کنیم.

در همایش جوانی جمعیت از اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویانی که در یک سال اخیر صاحب فرزند شده اند، با اهداء هدیه تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تقویم آموزشی دانشگاه

فیلم‌ها و اینفوگرافی‌ها

رویدادها